Parafia w Jelitkowie ul.Kapliczna 15 tel. (58)5532230 GDAŃSK

pw. Trójcy Przenajświętszej
w Gdańsku-Oliwie

Środa, 4 maja 2016

godz. 16.00 - Wprowadzenie trumny z ciałem Księdza Arcybiskupa Seniora z placu do Bazyliki Archikatedralnej z udziałem wszystkich Kapituł Archidiecezji Gdańskiej i Msza Święta w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego (homilia - Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka)

godz. 17.30 - Nabożeństwo majowe

godz. 18.00 - Msza Święta z homilią i Nieszporami w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora pod przewodnictwem Księdza Rektora Grzegorza Szamockiego (w Eucharystii uczestniczą moderatorzy, profesorowie i alumni Gdańskiego Seminarium Duchownego)

godz. 20.00 - Różaniec w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora (prowadzą alumni Gdańskiego Seminarium Duchownego)

godz. 21.00 - Apel Jasnogórski (prowadzi Parafia Archikatedralna)

Czwartek, 5 maja 2016

godz. 12.00 - Modlitwa Regina Coeli i modlitwa południowa (prowadzi Gdańskie Seminarium Duchowne)

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia (prowadzi Parafia Archikatedralna)

godz. 16.00 - Msza Święta w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego (homilia - Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński; na tę Eucharystię są szczególnie zaproszeni wierni, którym Ksiądz Arcybiskup Senior udzielał posług liturgicznych oraz kapłani, których wyświęcił)

godz. 17.30 - Nabożeństwo majowe

godz. 18.00 - Msza Święta z Nieszporami w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora pod przewodnictwem Księdza Kryspina Bańko CM, Wizytatora Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy (homilia - O. Janusz Warzocha SJ, Wikariusz Biskupi ds. zakonnych; na Eucharystię zaproszone są osoby konsekrowane)

godz. 20.00 - Różaniec w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora (prowadzą osoby konsekrowane)

godz. 21.00 - Apel Jasnogórski (prowadzi Parafia Archikatedralna)

Piątek, 6 maja 2016

godz. 7.00 - Msza św. z homilią z udziałem pątników Pieszej Pielgrzymki Oliwskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego

godz. 9.00 - Jutrznia z homilią w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora z udziałem wszystkich Kapituł Archidiecezji Gdańskiej pod przewodnictwem Księdza Infułata Stanisława Zięby

godz. 11.00 - MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA w intencji zmarłego Księdza Arcybiskupa Seniora Tadeusza Gocłowskiego z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego (homilia - Ksiądz Arcybiskup Henryk Muszyński; po Mszy Świętej przeniesienie trumny z ciałem Księdza Arcybiskupa Seniora do Krypty Biskupów Gdańskich)