Parafia w Jelitkowie ul.Kapliczna 15 tel. (58)5532230 GDAŃSK

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
 
 
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 13.10.2019 r.


1. Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Z tej okazji dziękujemy za pontyfikat Papieża Polaka oraz modlimy się, byśmy poznając głębiej życie i działalność Św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, otworzyli się na wiarę, odpowiedzialność i odwagę, których źródłem jest Bóg. Przed kościołem zbieramy również ofiary do specjalnie przygotowanych puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,wspierający utalentowaną młodzież, pochodzącą z wielodzietnych i niezamożnych rodzin.


2. Różaniec codziennie o godz. 17.15, a dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w każdą środę października na godz. 16.30.


3. Dzisiaj także taca gospodarcza. Za złożone ofiary składamy serdeczne  „Bóg zapłać”.


4. W kalendarzu liturgicznym:
    • we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
    • w środę wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej (41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża);
    • w czwartek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    • w piątek święto Św. Łukasza, Ewangelisty.  Msza Św. dla emerytów i rencistów o godz. 9.00;
    • w sobotę wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika – to również Narodowy Dzień
    
Pamięci Duchownych Niezłomnych – pamiętajmy tego dnia w modlitwie o bohaterskich niezłomnych
    
kapłanach Archidiecezji Gdańskiej.

5. Jutro w poniedziałek 14 października o godz. 17.10 w salce katechetycznej spotkanie dla dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.


6. Jutro również przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w naszych modlitwach
o nauczycielach i katechetach.


7. W najbliższą środę Ksiądz Senior Gerard obchodzić będzie swoje imieniny. Życzymy mu dużo zdrowia, sił do dalszej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej, radości, Bożego błogosławieństwa, Darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Pamiętajmy także o czcigodnym Solenizancie w naszych codziennych modlitwach. Z tej okazji zapraszamy również na Mszę Św. w środę o godz. 18.00.


8. Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” oraz męskiej róży „Żywego Różańca” zapraszamy w najbliższy wtorek 15 października na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie w refektarzu.


9. W przyszłą niedzielę  przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny, przeżywany w tym roku pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Przeprowadzona zostanie również zbiórka ofiar do puszki na cele misyjne.


10. W zakrystii można już składać wypełnione kartki na Wypominki. Rzeczą godną i świętą jest modlić się za zmarłych. Nie zaniedbujmy pięknej praktyki pamięci o naszych bliskich, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wieczności. Od 1 do 8 listopada o godz. 17.00 będziemy modlić się na Różańcu za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych. Za złożone przy tej okazji ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


11. Prasę katolicką można nabyć w przedsionku kościoła.


12. Za zmarłych z parafii, naszych rodzin i zmarłych kapłanów – Dobry Jezu…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wcześniejsze ogłoszenia znajdują się w zakładce Archiwum ogłoszeń

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego