Parafia w Jelitkowie ul.Kapliczna 15 tel. (58)5532230 GDAŃSK

Rok liturgiczny 2021/2022

Kanał na you tube:
Parafia Jelitkowo
transmituje na żywo we wtorki o 17.15 .

Zapraszamy wszystkich na różaniec w każdy wtorek o 17.15.
Wstąp do kościoła w tym czasie !

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
15.05.2022 r.

1. Wczoraj w sobotę podczas Mszy Św. o godz. 11.00 17 (siedemnaścioro) dzieci przystąpiło

do Pierwszej Komunii Świętej. W ramach tzw. „Białego Tygodnia” od poniedziałku do czwartku włącznie dzieci zapraszamy  na nabożeństwo majowe i Mszę Św. o godz. 17.30, we wtorek na godzinę 18.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

We wtorki o godz. 17.15 odmawiamy również Różaniec do Siedmiu Boleści NMP, a w czwartki okazja
do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

3. W kalendarzu liturgicznym:
    • W poniedziałek Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
    • w piątek Msza Św. dla emerytów i rencistów o godz. 9.00;

4. Prasę katolicką oraz książkę „Objawienia Matki Słowa w Kibeho”  w cenie 49 zł. można nabyć po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła.

5. Zapraszamy na Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek, 20 maja od godziny 20.00

do 23.15 w sanktuarium MB Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Szczegóły: w gablocie w przedsionku kościoła.

6. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się

w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Strzyży (ul. Gomółki 9) w dniach 22-25 maja o godz. 19.00 (w niedzielę o 15.00). Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Langowski – ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium  Duchownego.

7. Gdańskie Seminarium Duchowne organizuje od 27 do 29 maja dni skupienia dla maturzystów

i studentów pod hasłem „Matura… i co dalej?” Będzie to okazja, by razem z ojcami duchownymi i klerykami rozeznać życiowe powołanie.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.  Dziękujemy także wszystkim, którzy społecznie pomagają nam w pracach i wspierają swoją życzliwością i
doświadczeniem.
Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła:

śp. Teresa Kuchta l. 71, z ul. Bałtyckiej.
Za zmarłych z parafii, naszych rodzin i zmarłych kapłanów – Dobry Jezu…

Wcześniejsze ogłoszenia znajdują się w zakładce Archiwum ogłoszeń
oraz Archiwum ogłoszeń nowszych.