Parafia w Jelitkowie ul.Kapliczna 15 tel. (58)5532230 GDAŃSK

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 13.10.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Z tej okazji dziękujemy za pontyfikat Papieża Polaka oraz modlimy się, byśmy poznając głębiej życie i działalność Św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, otworzyli się na wiarę, odpowiedzialność i odwagę, których źródłem jest Bóg. Przed kościołem zbieramy również ofiary do specjalnie przygotowanych puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,wspierający utalentowaną młodzież, pochodzącą z wielodzietnych i niezamożnych rodzin.

2. Różaniec codziennie o godz. 17.15, a dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w każdą środę października na godz. 16.30.

3. Dzisiaj także taca gospodarcza. Za złożone ofiary składamy serdeczne  „Bóg zapłać”.

4. W kalendarzu liturgicznym:
    • we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
    • w środę wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej (41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża);
    • w czwartek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
    • w piątek święto Św. Łukasza, Ewangelisty.  Msza Św. dla emerytów i rencistów o godz. 9.00;
    • w sobotę wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika – to również Narodowy Dzień

Pamięci Duchownych Niezłomnych – pamiętajmy tego dnia w modlitwie o bohaterskich niezłomnych

kapłanach Archidiecezji Gdańskiej.

5. Jutro w poniedziałek 14 października o godz. 17.10 w salce katechetycznej spotkanie dla dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.

6. Jutro również przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w naszych modlitwach
o nauczycielach i katechetach.

7. W najbliższą środę Ksiądz Senior Gerard obchodzić będzie swoje imieniny. Życzymy mu dużo zdrowia, sił do dalszej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej, radości, Bożego błogosławieństwa, Darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej na dalsze lata życia. Pamiętajmy także o czcigodnym Solenizancie w naszych codziennych modlitwach. Z tej okazji zapraszamy również na Mszę Św. w środę o godz. 18.00.

8. Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” oraz męskiej róży „Żywego Różańca” zapraszamy w najbliższy wtorek 15 października na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie w refektarzu.

9. W przyszłą niedzielę  przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny, przeżywany w tym roku pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Przeprowadzona zostanie również zbiórka ofiar do puszki na cele misyjne.

10. W zakrystii można już składać wypełnione kartki na Wypominki. Rzeczą godną i świętą jest modlić się za zmarłych. Nie zaniedbujmy pięknej praktyki pamięci o naszych bliskich, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wieczności. Od 1 do 8 listopada o godz. 17.00 będziemy modlić się na Różańcu za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych. Za złożone przy tej okazji ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Prasę katolicką można nabyć w przedsionku kościoła.

12. Za zmarłych z parafii, naszych rodzin i zmarłych kapłanów – Dobry Jezu…

Wcześniejsze ogłoszenia znajdują się w zakładce Archiwum ogłoszeń