Parafia w Jelitkowie ul.Kapliczna 15 tel. (58)5532230 GDAŃSK

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
 08.12.2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej – po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Dzisiaj również taca gospodarcza. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Msze Św. Roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci zachęcamy do przynoszenia lampionów.

Przypominamy również, że przez cały okres Adwentu w dni powszednie (łączenie z sobotą) nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Msza Św. wieczorna w niedzielę natomiast jest odprawiana o godz. 18.00. Nabożeństwa w tygodniu z racji Rorat, odprawiane są również godzinę wcześniej.

4. W kalendarzu liturgicznym:
    • w piątek wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Msza Św. dla emerytów i rencistów o godz.

9.00. Tego dnia przypada również 38.rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – pamiętajmy

w naszych modlitwach o ofiarach tamtych wydarzeń;
    • w sobotę wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

5. Przy figurze Św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego można składać artykuły spożywcze,

z których przygotowane będą paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Ponadto, jeśli ktoś jako indywidualny darczyńca, chciałby przygotować oddzielną paczkę dla Rodziny,
może pobrać w zakrystii papierową torbę, tzw. Tutkę Miłosierdzia, wypełnić ją artykułami spożywczymi
i przynieść do zakrystii. Zbiórka będzie trwać do 15 grudnia. Parafialny Zespół Caritas już teraz składa serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary.

6. Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis zapraszamy na spotkanie opłatkowe w najbliższy czwartek 12 grudnia na godz. 18.00 do refektarza.

7. Wspólnoty Żywego Różańca kobiet i mężczyzn zapraszamy na spotkanie opłatkowe w najbliższy piątek

13 grudnia o godz. 18.00 do refektarza.

8. Informujemy, że pozostało jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych w grudniu, szczególnie w dni powszednie.

9. Prasę katolicką można nabyć w przedsionku kościoła.

10. W przedsionku kościoła można również nabyć świece Caritas, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – małe świece – 6 zł; duże świece – 16 zł.

11. Za zmarłych z parafii, naszych rodzin i zmarłych kapłanów – Dobry Jezu…

Wcześniejsze ogłoszenia znajdują się w zakładce Archiwum ogłoszeń