Parafia w Jelitkowie ul.Kapliczna 15 tel. (58)5532230 GDAŃSK

"Różaniec do granic"

Aktualności

Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała "odmawiajcie codziennie różaniec", 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie - podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem "Różańca Do Granic". - Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju.

Czytaj więcej na:

W sobotę 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej nasza parafia weźmie udział
w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”, której celem będzie objęcie darem modlitwy różańcowej całej naszej Ojczyzny. Nasz kościół jest kościołem stacyjnym, dlatego zapraszamy wszystkich parafian oraz gości na Mszę Św. o godz. 11.00, bezpośrednio po której odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej przerwa na posiłek (we własnym zakresie). O godz. 13.45 zgromadzimy się na plaży przy wejściu Nr 63, a o godz. 14.00 rozpoczniemy Różaniec w łączności z parafiami w całej Polsce. Więcej informacji można znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.